
З 21 червня розпочинається основна сесія вступних випробувань до магістратури. Триватиме вона до 12 липня. Охочі вступити до аспірантури проходитимуть ЄВІ / ЄВВ із 7 до 28 липня.
Аби в день тестування у вступників не виникло зайвого хвилювання, радимо заздалегідь
- позначити в персональному календарі дату і час проходження вступних випробувань (цю інформацію вказано в запрошенні-перепустці, розміщеній у кабінеті учасника на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти);
- попередньо спланувати маршрут доїзду, щоб вчасно дістатися до пункту тестування;
- підготувати необхідні документи і, як буде змога, роздрукувати запрошення-перепустку.
Що потрібно мати для допуску до пункту тестування
Для допуску до пункту тестування учасник / учасниця вступних випробувань обов’язково повинен / повинна мати із собою оригінал екзаменаційного листка та документ, на підставі якого його / її зареєстровано для участі у вступних випробуваннях (серію (за наявності) та номер якого зазначено в екзаменаційному листку) або його цифровий аналог у застосунку «Дія».
Вступники, які ще не отримали оригінала екзаменаційного листка, мають звернутися до приймальної комісії, до якої вони надсилали реєстраційні документи.
Рекомендуємо учасникам перевірити правильність оформлення екзаменаційного листка. У разі якщо на ньому немає фото чи підпису представника приймальної комісії, – звернутися до приймальної комісії для усунення недоліків.
Коли потрібно з’явитися до пункту тестування
У запрошеннях-перепустках вказано не тільки дату й місце проходження тестування, а й час його початку. Початок проведення вступного випробування під час першої зміни – 10:00, другої – 15:00. Допуск до пункту тестування розпочнуть за 30 хв і припинять за 5 хв до початку випробувань.
Вступникам, які складатимуть ЄВІ / ЄФВВ за кордоном, варто звернути увагу, що у запрошеннях-перепустках час початку іспиту вказано відповідно до місцевого часу населеного пункту, де розташований пункт тестування.
Увага! Якщо учасник / учасниця запізниться або при вході до пункту тестування не пред’явить екзаменаційного листка й документа, що посвідчує особу, – його / її не допустять до участі в тестуванні.
Яких правил потрібно дотримуватися під час проходження тесту
Цьогоріч, як і в попередні роки, вступні випробування до магістратури й аспірантури проводитимуть за допомогою спеціального сервісу. До початку роботи в онлайновому середовищі інструктор зачитає промову, у якій міститиметься важлива інформація, тож варто уважно слухати.
Пам’ятайте, що в разі невиконання вимог щодо проходження тестування, вас буде позбавлено права продовжувати роботу над тестом, а ваші результати анулюють.
У разі виникнення технічних збоїв у роботі сервісу або погіршення самопочуття потрібно негайно повідомити про це інструктора.
Якщо ви вважатимете, що щодо вас допущено порушення процедури проведення НМТ, що може вплинути на ваш результат, ― до виходу з пункту тестування (ПТ) подайте відповідальному за ПТ апеляційну заяву щодо порушення процедури. Зауважте, що подати таку заяву після виходу з ПТ не можна.
У випадку оголошення повітряної тривоги до початку допуску до ПТ пройдіть в укриття за вказівниками та перебувайте там до повідомлення про її завершення. Якщо ж повітряну тривогу оголосять під час тестування ― вас буде повідомлено про це, а роботу над тестом заблоковано. У такому разі ви матимете чітко дотримуватися вказівок старшого інструктора.
Якщо ви не зможете завершити виконання роботи через виникнення нестандартних ситуацій у ПТ або через різке погіршення стану здоров’я, вам буде надано змогу пройти іспит під час додаткової сесії (але за умови, якщо в установлені терміни подасте до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо участі в додатковій сесії).
Як працювати в тестувальнику
Аби розпочати виконувати завдання, потрібно буде увести на головній сторінці сервісу логін і пароль. Їх ви дізнаєтеся з індивідуальної картки учасника тестування, які отримаєте від старшого інструктора в аудиторії. Після входу в сервіс переконайтеся, що особисті дані, зазначені в ньому збігаються з вашими. Якщо ні ‒ повідомте про це старшого інструктора.
Обов’язково ознайомтеся з правилами проходження тестування та правилами роботи із сервісом і натисніть на кнопку «Я погоджуюсь з правилами тесту». Далі перейдіть до виконання завдань, натиснувши на кнопку «Розпочати тест». Після цього система автоматично запускає таймер. Уважно читайте спливні інформаційні повідомлення!
Увага! Для зарахування відповіді на завдання обов’язково потрібно натиснути на кнопку «Зберегти відповідь», а для її зміни чи виправлення – вибрати інший варіант і повторно натиснути на кнопку «Зберегти відповідь». На боковій панелі, розташованій праворуч, відображатиметься інформація про опрацювання вами завдань. Червоним буде забарвлено номер завдання зі збереженою відповіддю, а сірим ‒ завдання, яке ще не виконане або відповідь на яке не збережено. Тож за допомогою цієї панелі ви зможете контролювати свою роботу і швидко переходити до конкретного завданнями в межах предмета, аби зберегти відповідь. Стежте за вказівками, які з’являються на моніторі комп’ютера, а також читайте інформацію у спливних повідомленняхі про кількість опрацьованих вами завдань із кожного предмета.
Якщо Ви дочасно закінчите роботу над завданнями ‒ можете натиснути на кнопку «Завершити роботу над тестом». Будьте уважні: на екрані з’явиться напис з інформацією про те, на які завдання ви не надали та/або не зберегли відповідей.
Пам’ятайте: після натискання на кнопку «Так, завершити роботу» повернутися до виконання завдань і зміни відповідей буде неможливо. Стежте за вказівками, які з’являються на моніторі комп’ютера. Підтверджуйте своє рішення, якщо дійсно бажаєте завершити роботу.
Коли будуть результати для вступу
Після завершення роботи над текстом на екрані монітора відобразиться інформація про збережені вами відповіді і набрані вами тестові бали. Тож ви потім зможете самостійно, скориставшись таблицями переведення тестових балів в рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів, попередньо визначити свої результати.
Звертаємо увагу на те, що за виконання завдань ЄВІ ви отримаєте результати за кожен блок окремо. Нарахування тестових балів за виконання завдань блоків ЄВІ здійснюватиметься відповідно до затверджених схем.
Офіційні результати ЄВІ / ЄФВВ буде розміщено у ваших кабінетах учасників до 18 липня, результати ЄВІ / ЄВВ ‒ до 8 серпня.