Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.
Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету,
та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковим є проходження ДПА у формі ЗНО з чотирьох предметів:
- українська мова або українська мова і література (субтест "атестаційні завдання"),
- математика,
- іноземна мова або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття),
- ще один навчальний предмет на вибір випускника.
Результати ЗНО з цих предметів буде зараховано як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
Відповідно до Умов прийому 2022 року під час вступу до навчальних закладів вищої освіти будуть дійсними результати ЗНО 2019, 2020, 2021 і 2022 років.
- Для відновлення або заміни сертифікатів ЗНО, що видані у 2019–2022 роках потрібно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти.
- У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2018 року, дублікати сертифікатів не видаються. Для підтвердження факту отримання такого Сертифіката та результатів тестувань видають витяг з відомостей результатів ЗНО. Для отримання такого витягу потрібно звернутися до Українського центру оцінювання якості освіти
Порядок отримання документів та зразки заяв подано в статті "Дублікати сертифікатів"