м.Львів, вул.Шевченка, 116, корп.2 (032)242-26-60 (067)673-49-81

 

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Сертифікація педагогічного працівника відбувається виключно на добровільних засадах.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 грудня 2023 року № 1464 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2024 році» (далі - наказ) установлено, що реєстрація педагогічних працівників, які виявили бажання пройти сертифікацію в поточному році, буде здійснюватися з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи:
Основний етап (15-25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону; додатковий етап (26-30 січня) – у межах загальної граничної кількості для кожної категорії учителів.
Реєстрацію буде припинено достроково, якщо кількість сформованих бланків реєстраційних карток-заяв досягне граничної кількості, визначеної для відповідної категорії учителів.

Щоб успішно зареєструватися для участі в сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників.
Підготувати необхідні документи:
копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
(Українським центром оцінювання якості освіти розроблено рекомендовані форми довідок, необхідних для реєстрації педагогічних працівників відповідних категорій для участі в сертифікації у 2024 році (додаються).
Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним веб-сервісом на сайті УЦОЯО.

Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Рекомендовані форми довідок: учителів початкових класіввчителів математики, учителів української мови і літературивчителів історії

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:
1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);
2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);
3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 грудня 2023 року № 1464 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2024 році» (далі - наказ) визначено категорії педагогічних працівників, які можуть пройти сертифікацію у 2024 році, зокрема :
- учителі початкових класів;
- учителі математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;
- учителі української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;
- учителі навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).
Цим же наказом визначено граничну кількість педагогічних працівників, які можуть зареєструватися для проходження сертифікації.