м.Львів, вул.Шевченка, 116, корп.2 (032)242-26-60 (067)673-49-81

Про проведення ЗНО з використанням шрифту Брайля

У 2021 році, особи із порушенням зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля, матимуть можливість зареєструватись та пройти зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії з української мови, української мови і літератури, історії України, математики та біології.

Характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання завдань відкритої форми затверджено відповідними наказами Українського центру оцінювання якості освіти.

У розділі «Особам, які використовують рельєфно-крапковий шрифт Брайля» розміщено адаптовані версії характеристик сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики, історії України, біології для осіб з порушеннями зору, а також критерії оцінювання завдань відкритої форми з української мови і літератури та математики.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури для осіб, які в процесі навчання використовують рельєфно-крапковий шрифт Брайля, міститиме 30 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення). Для виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з української мови для цієї категорії осіб міститиме 18 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення), на виконання яких відведено 120 хвилин.

Тестування з математики триватиме 150 хвилин. Учасникам буде запропоновано розв’язати 20 завдань різних форм, 2 з них – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

З історії України тест міститиме 40 завдань різних форм. Для виконання роботи учасники матимуть 120 хвилин.

Сертифікаційна робота з біології міститиме 34 завдання різних форм, які потрібно виконати за 120 хвилин.

Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання усі учасники, які в процесі навчання використовують шрифт Брайля, отримають тестовий зошит із завданнями сертифікаційної роботи та зошит відповідей. Відповіді на завдання мають бути записані рельєфно-крапковим шрифтом із використанням Брайлівського приладу для письма та грифеля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного.